آپلود عکسابزار متحرک ساختن عنوان وبلاگ

سمین - شرایط و ضوابط ما
سمین
خوشنامی،شهرت ماست,, ما اعتباردهندگان برتریم
img img img
سمین هیچ نماینده ای ندارد
مشاهده مطالب سمین

درباره سمین

درباره ما

بهینه,سازی, نظام, مالی, و, اعتباری, با, هدف, کاهش ,ریسک ,های, احتمالی, برای, افزایش ,سودآوری ,و, ارتقای, بهره‌وری, را ,در, گروء ,توسعه, و, بهبود, مستمر, روش‌ها ,می‌دانیم.
سمین هیچ نماینده ای در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی جز مواردی که سابقا اطلاع رسانی شده است ، ندارد.
نمادمجموعه سمین برگرفته از سازندگی و میهن است و اهتمام خود را مبتنی بر اصل عزت و شرف اسلامی بنا نهاده است ، انجام تمامی مراحل بررسی و ارزیابی صلاحیت مالی متقاضی از ابتدا تا انتها و اعطای کلیه فرم ها و تشخیص افراد واجدشرایط ذیصلاح با همیاری خالصانه فرهیختگانی که در تعالی سمین گام برمیدارند، تماما بصورت کاملا رایگان و بدون پرداخت هیچگونه هزینه ای ، اعمال و اجرا می گردد .
سمین
img img img
سخن برتر
هرجاسخن ازکارآفرینی است،سمین حامی کارآفرین ایرانی است
‐ سمین
اعتماد ما ، ضامن اعتبار آینده شماست
آدمی ساخته‌ی افکار خویش است فردا همان خواهد شد که امروز می‌اندیشیده است.
‐ مترلینگ

امکانات سایت

مطالب سایت

img img img

متقاضی, گرامی, ضمن, خوشامدگویی, و ,تشکر, از ,اعتماد, شما,به, آگاهی, می رساند ,سمین, در ,راستای ,نیل, به, اهداف, متعالی, و, ماموریت, خود, اقدام, به, اعطای, نقدینگی آزاد,(تسهیلات, آزاد), غیر,متمرکز,غیر,بانکی, اشتغال, ضروری, خرید,کالاهای ,بادوام ,ایرانی ,مسکن ,خودرو ,ازدواج ,درمان, تحصیل ,و... ,می نماید.


تسهیلات, آزاد,اشتغال, و,کارآفرینی, ارائه ,شده, مشمول ,افراد ,بیکاری ,است,که, دارای, مهارت, بوده, و , توانایی ,انجام, فعالیت, و, شروع ,کسب و کار, را ,در, رشته های, خدماتی,فنی, کشاورزی,بازرگانی, داشته باشند.شایان ذکر است ,متقاضیانی, که, فاقد, مدارک , دانشگاهی, یا ,گواهینامه فنی و حرفه ای ,مرتبط باشند,واجد شرایط ,دریافت , تسهیلات ,آزاد,نبوده و ثبت نام ,افراد ,فوق الذکر, جز, اتلاف, زمان, و ,هزینه, و ,کندی ,کار, سایر, متقاضیان, ثمری, برای, ایشان, نیز, در ,پی, نخواهد, داشت.لذا, پیشنهاد, می گردد ,نخست ,دستورالعمل, ذیل, را, با, دقت, مطالعه, نموده ,تا, در صورت ,تطبیق, وضعیت ,جنابعالی ,با شرایط  ,عمل ارسال درخواستتان را ,آغاز نمائید.


از آنجائیکه در ثبت نام موقت اصل براعتماد به متقاضیان میباشد لذا انتظار می رود متقاضیان گرامی با دقت و صداقت کامل نسبت به تکمیل فرم خویش اقدام نمایند.بدیهی است در مراحل بعدی مستندات لازم جهت اثبات مندرجات اعلامی از تکمیل کننده فرم لزوما اخذ می گردد.


 ماده ی یک- در این بخش واژگان و عبارات برابر تعاریف زیر به کار می روند:

الف: کسب و کار: عبارت است از هر گونه فعالیت اقتصادی که منجر به کسب درآمد برای صاحب یا صاحبان آن شود.
ب: خوداشتغالی و خویش فرمایی: نوعی از اشتغال که در آن فرد مالکیت و مدیریت کسب و کار خود را عهده دار باشد و می تواند علاوه بر خود برای افراد دیگری نیز ایجاد اشتغال کند.
پ: کارفرمایی و کارآفرینی: نوعی اشتغال که در آن فرد مالکیت و مدیریت کسب و کار خود را عهده دار باشد و می تواند علاوه بر خود برای افراد دیگری نیز ایجاد اشتغال کند
ت: تسهیلات/وام:منظور از تسهیلات در این دستورالعمل، وام آزادغیربانکی می باشد.
ث: درخواست تسهیلات: اعلام کتبی و تکمیل و ارسال فرم نیاز به تسهیلات آزادغیربانکی موجود در سامانه و در چارچوب ضوابط که از سوی اشخاص حقیقی صورت می گیرد.
ج: طرح : عبارت است از فعالیت اقتصادی که در جهت رسیدن به اهداف خاصی انجام می پزیرد.
چ: راه اندازی: عبارت است از تهیه ی مقدمات و انجام اقدامات لازم برای اجرایی کردن طرح و شروع فعالیت کسب و کار.
ح: برنامه ی کسب و کار: برنامه کسب و کار روش اجرای یک فعالیت تجاری، اقتصادی و خدماتی در یک دوره زمانی مشخص را بیان می کند که شامل بخشهای گوناگون از جمله بازاریابی، توجیه فنی، مالی و اقتصادی طرح می باشد.
خ: سبد مشاغل: مجموعه ای از انواع کسب و کار در یک منطقه ی جغرافیایی.
د: بررسی در خواست: عبارت است از تطبیق شرایط در خواست کنندگان با شرایط عمومی و اختصاصی اعلام شده از سوی وام دهنده.
ذ: وام گیرنده: هر شخص حقیقی که در قالب ضوابط وام دریافت نماید و به وام دهنده بدهکار شود.
ر: پرونده ی تسهیلاتی: کلیه ی اوراق، مستندات، مکاتبات و مدارک پرداخت تسهیلات آزاد به وام گیرنده که به صورت متعارف یا عموما مکانیزه و الکترونیکی د ر نزد وام دهنده نگهداری می شود.
ز: آورده: عبارت است از بخشی از سرمایه و یا امکانات راه اندازی کسب و کار که توسط وام گیرنده بصورت نقدی و یا غیر نقدی تامین و به مصرف اجرای طرح می رسد.


ماده ی دو- گروه هدف عبارتند از متقاضیان بیکاری که توانایی انجام فعالیت اقتصادی را دارند ولی توانایی تهیه مکان اجرای طرح، ابزارآلات ونقدینگی لازم را ندارند.

تبصره- براساس تعریف فوق افراد بیکار، فارغ التحصیلان دانشگاهی، دارندگان مدارک فنی و حرفهای، خانواده شهدا و ایثارگران، مبتکران و نوآوران، زنان سرپرست خانوار یا بد سرپرست با تایید مراجع ذیصلاح در اولویت اول می باشند.


ماده ی سه- اعطای تسهیلات آزاد در بخش خرد با اولویت طرح های ایجادی در زمینه خانگی، خویش فرمایی و کارآفرینی تا حداقل پنج نفر کارکن می باشد.


ماده ی چهار – معرفی متقاضی از سوی هر شخص، نافی شرایط و ظوابط معمول نبوده و معرفی شدگان حتما باید واجد شرایط ضوابط و دستورالعمل مندرج باشند.


شرایط لازم برای دریافت تسهیلات آزاد شامل دو بخش عمومی و اختصاصی می باشد :

الف- عمومی:

 1. تابعیت جمهوری اسلامی ایران
 2. دارا بودن کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا معافیت دائم(برای آقایان وافرادغیرمحصل)
 3. عدم استفاده قبلی از تسهیلات آزاد
 4. دارا بودن حداقل سن 18 و حداگثر 50 سال.

ب- اختصاصی:

 1. عدم تناقض کسب و کار متقاضی با ضوابط مندرج در فرم های پذیرش
 2. سکونت در محل اجرای طرح.
 3. لزوم داشتن مدارک تحصیلی و مهارتی مرتبط با کسب و کار پیشنهادی از دانشگاهها و مراکز آموزش دولتی و یا خصوصی مورد تایید دولت( وزارت علوم و سازمان آموزش فنی و حرفه ای) و یا گواهی سابقه تجربی معتبر و موردتایید
 4. زنان سرپرست خانوار و بد سرپرست.
 5. داشتن ایده برای شروع فعالیت.
 6. داشتن توانایی مدیریت برای اداره کسب و کار

انواع کسب و کار

کسب و کار خانگی : آن دسته از فعالیتهایی است که توسط عضو یا اعضاء خانواده در فضای مسکونی در قالب یک طرح کسب و کار بدون مزاحمت و ایجاد اخلال در آرامش واحدهای مسکونی همجوار شکل می گیرد و منجر به تولید خدمت یا کالای قابل عرضه به بازار خارج از محیط مسکونی می گردد. 

خویش فرمایی و خود اشتغالی: نوعی از اشتغال که در آن فرد مالکیت و مدیریت کسب و کار خود را عهده دار باشد و می تواند علاوه برخود برای افراد دیگری نیز ایجاد اشتغال کند. در صورتیکه این کسب و کار برای خود مالک/ مدیر و یک شاگرد ایجاد شغل نماید، از نوع خود اشتغالی خویش فرمایی می باشد. 
کارفرمایی: نوعی از اشتغال که در آن فرد مالکیت و مدیریت کسب و کار خود را عهده دار باشد و علاوه بر خود برای افراد دیگری نیز ایجاد اشتغال می نماید. چنانچه برای افرادی دیگر بعنوان کارگر نیز ایجاد اشتغال بنماید، از نوع کارفرمایی خواهد بود. در این نوع اشتغال، دو یا چند نفر می توانند در قالب اشخاص حقوقی بصورت شراکتی یا تعاونی نسبت به راه اندازی یک کسب وکار مبادرت نمایند
کارآفرینی : به فعالیتهایی کارآفرینی گفته می شود که منجر به ارائه کالاهای جدید یا ارائه روش جدید در فرآیند تولید یا گشایش بازاری تازه، یافتن منابع جدید یا ایجاد هرگونه تشکیلات جدید در زمینه صنعت، خدمات و کشاورزی می شود. کارآفرین می باید صاحبان نقدینگی را درخصوص مطلوبیت نوآوری خویش متقاعد سازد.


  نحوه بررسی درخواستهای تسهیلات :مراجعه فرد واجد شرایط به سامانه و اخذ فرم پذیرش و تکمیل و ارسال فرم به پست الکترونیکی مندرج در انتهای فرم تقاضا.

سقف تسهیلات و نرخ کارمزد:

حداکثر تسهیلات آزاد پرداختی به مشاغل خانگی تا مبلغ یک میلیارد ریال می باشد.

 • حداکثر تسهیلات آزاد پرداختی به مشاغل خویش فرمایی و خود اشتغالی تا مبلغ دو میلیارد ریال می باشد.
 • مدت باز پرداخت تسهیلات آزاد اعطایی با احتساب دوره سازندگی و تنفس برای کلیه طرحها اعم از: تولیدی، خدماتی و خانگی حداکثر سه الی چهار سال تعیین می گردد.
 • تسهیلات آزاد بسته به نوع کسب و کار به صورت ماهانه، فصلی(سه ماهه) و سالانه با اقساط برابر قابل تقسیط می باشد.
 • دوره تنفس و سازندگی برای تسهیلات آزاد حداکثر دوازده ماه می باشد.

 تضمینات:

تضمینات مورد قبول برای پرداخت تسهیلات آزادغیربانکی به شرح مندرج در فرم پذیرش وتقاضامی باشد.

 • اخذ چک و سفته معادل  حداکثرسیصد درصد وام آزاد اعطائی.

تبصره: ظهر چک و سفته می بایست توسط ضامنین(درصورت معرفی ویابرخورداری ازضامن معتبر) امضاء گردد.


نظارت پس از پرداخت:

نظارت عبارت است از پایش عملکرد دریافت کننده تسهیلات آزاد از نظر اجرای تعهدات مندرج در مدارک مرحله ی بررسی در خواست و قرارداد فی ما بین(وام دهنده و فرد) در طول دوره ی قرارداد که در اشکال زیرانجام می گیرد:

 • نظارت اولیه
 • نظارت ادواری
 • نظارت بصورت فصلی

متقاضی, گرامی, ضمن, خوشامدگویی, و ,تشکر, از ,اعتماد, شما,به, آگاهی, می رساند ,سمین, در ,راستای ,نیل, به, اهداف, متعالی, و, ماموریت, خود, اقدام, به, اعطای, نقدینگی آزاد,(تسهیلات, آزاد), غیر,متمرکز,غیر,بانکی, اشتغال, ضروری, خرید,کالاهای ,بادوام ,ایرانی ,مسکن ,خودرو ,ازدواج ,درمان, تحصیل ,و... ,می نماید. تسهیلات, آزاد,اشتغال, و,کارآفرینی, ارائه ,شده, مشمول ,افراد ,بیکاری ,است,که, دارای, مهارت, بوده, و , توانایی ,انجام, فعالیت, و, شروع ,کسب و کار, را ,در, رشته های, خدماتی,فنی, کشاورزی,بازرگانی, داشته باشند.شایان ذکر است ,متقاضیانی, که, فاقد, مدارک , دانشگاهی, یا ,گواهینامه فنی و حرفه ای ,مرتبط باشند,واجد شرایط ,دریافت , تسهیلات ,آزاد,نبوده و ثبت نام ,افراد ,فوق الذکر, جز, اتلاف, زمان, و ,هزینه, و ,کندی ,کار, سایر, متقاضیان, ثمری, برای, ایشان, نیز, در ,پی, نخواهد, داشت.لذا, پیشنهاد, می گردد ,نخست ,دستورالعمل, ذیل, را, با, دقت, مطالعه, نموده ,تا, در صورت ,تطبیق, وضعیت ,جنابعالی ,با شرایط ,عمل ارسال درخواستتان را ,آغاز نمائید. از آنجائیکه در ثبت نام موقت اصل براعتماد به متقاضیان میباشد لذا انتظار می رود متقاضیان گرامی با دقت و صداقت کامل نسبت به تکمیل فرم خویش اقدام نمایند.بدیهی است در مراحل بعدی مستندات لازم جهت اثبات مندرجات اعلامی از تکمیل کننده فرم لزوما اخذ می گردد.  ماده ی یک- در این بخش واژگان و عبارات برابر تعاریف زیر به کار می روند: الف: کسب و کار: عبارت است از هر گونه فعالیت اقتصادی که منجر به کسب درآمد برای صاحب یا صاحبان آن شود. ب: خوداشتغالی و خویش فرمایی: نوعی از اشتغال که در آن فرد مالکیت و مدیریت کسب و کار خود را عهده دار باشد و می تواند علاوه بر خود برای افراد دیگری نیز ایجاد اشتغال کند. پ: کارفرمایی و کارآفرینی: نوعی اشتغال که در آن فرد مالکیت و مدیریت کسب و کار خود را عهده دار باشد و می تواند علاوه بر خود برای افراد دیگری نیز ایجاد اشتغال کند ت: تسهیلات/وام:منظور از تسهیلات در این دستورالعمل، وام آزادغیربانکی می باشد. ث: درخواست تسهیلات: اعلام کتبی و تکمیل و ارسال فرم نیاز به تسهیلات آزادغیربانکی موجود در سامانه و در چارچوب ضوابط که از سوی اشخاص حقیقی صورت می گیرد. ج: طرح : عبارت است از فعالیت اقتصادی که در جهت رسیدن به اهداف خاصی انجام می پزیرد. چ: راه اندازی: عبارت است از تهیه ی مقدمات و انجام اقدامات لازم برای اجرایی کردن طرح و شروع فعالیت کسب و کار. ح: برنامه ی کسب و کار: برنامه کسب و کار روش اجرای یک فعالیت تجاری، اقتصادی و خدماتی در یک دوره زمانی مشخص را بیان می کند که شامل بخشهای گوناگون از جمله بازاریابی، توجیه فنی، مالی و اقتصادی طرح می باشد. خ: سبد مشاغل: مجموعه ای از انواع کسب و کار در یک منطقه ی جغرافیایی. د: بررسی در خواست: عبارت است از تطبیق شرایط در خواست کنندگان با شرایط عمومی و اختصاصی اعلام شده از سوی وام دهنده. ذ: وام گیرنده: هر شخص حقیقی که در قالب ضوابط وام دریافت نماید و به وام دهنده بدهکار شود. ر: پرونده ی تسهیلاتی: کلیه ی اوراق، مستندات، مکاتبات و مدارک پرداخت تسهیلات آزاد به وام گیرنده که به صورت متعارف یا عموما مکانیزه و الکترونیکی د ر نزد وام دهنده نگهداری می شود. ز: آورده: عبارت است از بخشی از سرمایه و یا امکانات راه اندازی کسب و کار که توسط وام گیرنده بصورت نقدی و یا غیر نقدی تامین و به مصرف اجرای طرح می رسد. ماده ی دو- گروه هدف عبارتند از متقاضیان بیکاری که توانایی انجام فعالیت اقتصادی را دارند ولی توانایی تهیه مکان اجرای طرح، ابزارآلات ونقدینگی لازم را ندارند. تبصره- براساس تعریف فوق افراد بیکار، فارغ التحصیلان دانشگاهی، دارندگان مدارک فنی و حرفهای، خانواده شهدا و ایثارگران، مبتکران و نوآوران، زنان سرپرست خانوار یا بد سرپرست با تایید مراجع ذیصلاح در اولویت اول می باشند. ماده ی سه- اعطای تسهیلات آزاد در بخش خرد با اولویت طرح های ایجادی در زمینه خانگی، خویش فرمایی و کارآفرینی تا حداقل پنج نفر کارکن می باشد. ماده ی چهار – معرفی متقاضی از سوی هر شخص، نافی شرایط و ظوابط معمول نبوده و معرفی شدگان حتما باید واجد شرایط ضوابط و دستورالعمل مندرج باشند. شرایط لازم برای دریافت تسهیلات آزاد شامل دو بخش عمومی و اختصاصی می باشد : الف- عمومی:   تابعیت جمهوری اسلامی ایران   دارا بودن کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا معافیت دائم(برای آقایان وافرادغیرمحصل)   عدم استفاده قبلی از تسهیلات آزاد   دارا بودن حداقل سن 18 و حداگثر 50 سال. ب- اختصاصی:   عدم تناقض کسب و کار متقاضی با ضوابط مندرج در فرم های پذیرش   سکونت در محل اجرای طرح.   لزوم داشتن مدارک تحصیلی و مهارتی مرتبط با کسب و کار پیشنهادی از دانشگاهها و مراکز آموزش دولتی و یا خصوصی مورد تایید دولت( وزارت علوم و سازمان آموزش فنی و حرفه ای) و یا گواهی سابقه تجربی معتبر و موردتایید   زنان سرپرست خانوار و بد سرپرست.   داشتن ایده برای شروع فعالیت.   داشتن توانایی مدیریت برای اداره کسب و کار انواع کسب و کار کسب و کار خانگی : آن دسته از فعالیتهایی است که توسط عضو یا اعضاء خانواده در فضای مسکونی در قالب یک طرح کسب و کار بدون مزاحمت و ایجاد اخلال در آرامش واحدهای مسکونی همجوار شکل می گیرد و منجر به تولید خدمت یا کالای قابل عرضه به بازار خارج از محیط مسکونی می گردد.  خویش فرمایی و خود اشتغالی: نوعی از اشتغال که در آن فرد مالکیت و مدیریت کسب و کار خود را عهده دار باشد و می تواند علاوه برخود برای افراد دیگری نیز ایجاد اشتغال کند. در صورتیکه این کسب و کار برای خود مالک/ مدیر و یک شاگرد ایجاد شغل نماید، از نوع خود اشتغالی خویش فرمایی می باشد. کارفرمایی: نوعی از اشتغال که در آن فرد مالکیت و مدیریت کسب و کار خود را عهده دار باشد و علاوه بر خود برای افراد دیگری نیز ایجاد اشتغال می نماید. چنانچه برای افرادی دیگر بعنوان کارگر نیز ایجاد اشتغال بنماید، از نوع کارفرمایی خواهد بود. در این نوع اشتغال، دو یا چند نفر می توانند در قالب اشخاص حقوقی بصورت شراکتی یا تعاونی نسبت به راه اندازی یک کسب وکار مبادرت نمایند کارآفرینی : به فعالیتهایی کارآفرینی گفته می شود که منجر به ارائه کالاهای جدید یا ارائه روش جدید در فرآیند تولید یا گشایش بازاری تازه، یافتن منابع جدید یا ایجاد هرگونه تشکیلات جدید در زمینه صنعت، خدمات و کشاورزی می شود. کارآفرین می باید صاحبان نقدینگی را درخصوص مطلوبیت نوآوری خویش متقاعد سازد.  نحوه بررسی درخواستهای تسهیلات :مراجعه فرد واجد شرایط به سامانه و اخذ فرم پذیرش و تکمیل و ارسال فرم به پست الکترونیکی مندرج در انتهای فرم تقاضا. سقف تسهیلات و نرخ کارمزد: حداکثر تسهیلات آزاد پرداختی به مشاغل خانگی تا مبلغ یک میلیارد ریال می باشد.   حداکثر تسهیلات آزاد پرداختی به مشاغل خویش فرمایی و خود اشتغالی تا مبلغ دو میلیارد ریال می باشد.   مدت باز پرداخت تسهیلات آزاد اعطایی با احتساب دوره سازندگی و تنفس برای کلیه طرحها اعم از: تولیدی، خدماتی و خانگی حداکثر سه الی چهار سال تعیین می گردد.   تسهیلات آزاد بسته به نوع کسب و کار به صورت ماهانه، فصلی(سه ماهه) و سالانه با اقساط برابر قابل تقسیط می باشد.   دوره تنفس و سازندگی برای تسهیلات آزاد حداکثر دوازده ماه می باشد.  تضمینات: تضمینات مورد قبول برای پرداخت تسهیلات آزادغیربانکی به شرح مندرج در فرم پذیرش وتقاضامی باشد.   اخذ چک و سفته معادل حداکثرسیصد درصد وام آزاد اعطائی. تبصره: ظهر چک و سفته می بایست توسط ضامنین(درصورت معرفی ویابرخورداری ازضامن معتبر) امضاء گردد. نظارت پس از پرداخت: نظارت عبارت است از پایش عملکرد دریافت کننده تسهیلات آزاد از نظر اجرای تعهدات مندرج در مدارک مرحله ی بررسی در خواست و قرارداد فی ما بین(وام دهنده و فرد) در طول دوره ی قرارداد که در اشکال زیرانجام می گیرد:   نظارت اولیه   نظارت ادواری   نظارت بصورت فصلی
راهنما
ارسال نظر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
img
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات